Pangstart: Åpen Variantdag
Vi har flyttet til nye, freshe lokaler i Trondheim! For å feire dette inviterer vi deg til en åpen Variantdag.
Vi har flyttet til nye, freshe lokaler i Trondheim! For å feire dette inviterer vi deg til en åpen Variantdag.
Første fredag i hver måned har vi noe vi kaller for Variantdag: vår interne dag med fokus på fag og læreglede.
Nå ønsker vi å åpne opp denne dagen ved å invitere DEG og mange flere til å bli med på historiens første åpne Variantdag!
Nytt år og nye lokaler – og vi ser på dette som en gyllen mulighet til å se framover med nytt blikk. Vi har derfor dedikert denne Variantdagen til temaet «En ny start» hvor vi ser på det som skjer i verden rundt oss i dag, hvordan vi kan bruke fagene våre for å navigere i denne usikkerheten og ikke minst hvordan AtB bruker sin digitale plattform, produkter og partnerskap for å nå sine ambisjoner.
Sett deg opp i kørja og bli med. Hjertelig velkommen til vårt nye Varianthus og Variantdag!
Arrangementet er desverre fulltegnet :/
12:30
Dørene åpner
12:50-13:00
Velkommen til Åpen Variantdag
Vi ønsker velkommen til historiens første Åpen Variantdag.
13:00-13:45
Fra storpolitikk til kodelinjer
Lars Iversen fra Atea snakker om situasjonen verden står i og hvordan globale trender påvirker oss – som bransje – og våre digitale løsninger.
13:45-14:15
Pause
Boller og kaffe
14:15-15:15
Lede i usikkerhet: Fra strategi til vellykkede produkter
Vera, Kirsti, Christian og Rolf Anders viser deg hvordan du kan bruke strategisk design, produktledelse og teknologi som verktøy for å oppdage muligheter, ta valg i usikre situasjoner og tilrettelegge for vellykkede team.
15:30-16:00
Et bærekraftig og tilgjengelig Trøndelag - bit for bit
Thomas Solberg, teknologidirektør hos AtB, forteller om AtBs ambisiøse samfunnsoppdrag, og hvordan digitale strategier og produkter spiller en sentral rolle for å nå disse målene.